Moomin авантура потег - Тегла 0.7L, нова за 2013 £ 39,00

Moomin авантура потег - Тегла 0.7L, нова за 2013

Moomin авантура потег - Тегла 0.7L, нова за 2013

Сакана Moomin Арабија садови опсег ќе биде надополнет со нова Moomin авантура потег серија во почетокот на септември. Сива, црна и бела серија е акцентирана со розова детали. На шест-парче серија е погоден за сите прилики, осветлувајќи на денот и инспиративна на целото семејство да почне авантури на ден. Arabias нови Moomin авантура потег серија додава пет нови елементи на Moomin садови опсег, каде сакана карактери имаат авантури додека се движат надвор од Moomin долина да бегаат од комета. Серијата е инспириран од книгата Moomin и Кометата напишани од страна на Tove Jansson во 1946 година и стрип со истото име.

Уметничкото дело за серијата црпи од Tove Jansson и е дизајниран од страна Tove Slotte, кој исто така е илустрирано на други Moomin садови серија. Moomin авантура потег серија се состои од шест дела: кригла, плоча, сад, бокал и тегла во две различни големини. Хармоничен и шарени серија носи радост да го поставите поставувања и боја на секојдневниот живот. Предметите се лесно да се поклопува со една боја Арабија садови и други Moomin серија.

Заштитен знак Арабија

Дизајнер Tove Jansson, Tove Slotte-Elevant

Материјал: Порцелан.

Има 0.7L.

Количина 1 ком

Машина за миење садови и микробранова безбедно.

Кол

Цена: £ 39,00

Loading Ажурирање количка ...

Moomin авантура потег - Тегла 0.7L, нова за 2013

£ 39,00

Сакана Moomin Арабија садови опсег ќе биде надополнет со нова Moomin авантура потег серија во почетокот на септември. Сива, црна и бела серија е акцентирана со розова детали. На шест-парче серија е погоден за сите прилики, осветлувајќи на денот и инспиративна на целото семејство да почне авантури на ден. Arabias нови Moomin авантура потег серија додава пет нови елементи на Moomin садови опсег, каде сакана карактери имаат авантури додека се движат надвор од Moomin долина да бегаат од комета. Серијата е инспириран од книгата Moomin и Кометата напишани од страна на Tove Jansson во 1946 година и стрип со истото име.

Уметничкото дело за серијата црпи од Tove Jansson и е дизајниран од страна Tove Slotte, кој исто така е илустрирано на други Moomin садови серија. Moomin авантура потег серија се состои од шест дела: кригла, плоча, сад, бокал и тегла во две различни големини. Хармоничен и шарени серија носи радост да го поставите поставувања и боја на секојдневниот живот. Предметите се лесно да се поклопува со една боја Арабија садови и други Moomin серија.

Заштитен знак Арабија

Дизајнер Tove Jansson, Tove Slotte-Elevant

Материјал: Порцелан.

Има 0.7L.

Количина 1 ком

Машина за миење садови и микробранова безбедно.

Groke чај Тин £ 10,00

Groke чај Тин

Groke чај Тин

Убаво дизајниран Groke стил кесички со чај калај. Совршен исто така и за колачиња или било складирање.

Големина: 13,5 x 15,5 XH: 7 см

Кол

Цена: £ 10,00

Loading Ажурирање количка ...

Groke чај Тин

£ 10,00

Убаво дизајниран Groke стил кесички со чај калај. Совршен исто така и за колачиња или било складирање.

Големина: 13,5 x 15,5 XH: 7 см

Moominmamma чај Тин £ 10,00

Moominmamma чај Тин

Moominmamma чај Тин

Убаво дизајниран Moominmama стил кесички со чај калај. Совршен исто така и за колачиња или било складирање.

Достапни во црвена и црна боја

Големина: 13,5 x 15,5 XH: 7 см

Опции за производот
Кол

Цена: £ 10,00

Loading Ажурирање количка ...

Moominmamma чај Тин

£ 10,00

Убаво дизајниран Moominmama стил кесички со чај калај. Совршен исто така и за колачиња или било складирање.

Достапни во црвена и црна боја

Големина: 13,5 x 15,5 XH: 7 см

Мал свет Магнет - Малку ми £ 5,75

Мал свет Магнет - Малку ми

Мал свет Магнет - Малку ми

Кои ги сакаме овие moomin мини светот магнети, совршен за осветлување до фрижидер!

Направени од метал

Големина: 6 x 6,5 см

Кол

Цена: £ 5,75

Loading Ажурирање количка ...

Мал свет Магнет - Малку ми

£ 5,75

Кои ги сакаме овие moomin мини светот магнети, совршен за осветлување до фрижидер!

Направени од метал

Големина: 6 x 6,5 см

Стрип Кафе лимен £ 10,00

Стрип Кафе лимен

Стрип Кафе лимен

Чувате вашите кафе во оваа прекрасна Moomin стрип Тин. Ова врежана метал канистер заптивки со лесен-заклучувачки пластичен капак.

Големина: 12 x 7,5 x 20 см

Кол

Цена: £ 10,00

Loading Ажурирање количка ...

Стрип Кафе лимен

£ 10,00

Чувате вашите кафе во оваа прекрасна Moomin стрип Тин. Ова врежана метал канистер заптивки со лесен-заклучувачки пластичен капак.

Големина: 12 x 7,5 x 20 см

Moomin Семејство Календар 2014 £ 9,95

Moomin Семејство Календар 2014

Moomin Семејство Календар 2014

Состаноци, годишнини, забави и родендени ... ги пратите на сето тоа со оваа пространа семејна организаторот. Со пет колони постои простор за целото семејство. Одликувајќи се најубаво допирање илустрации во боја на многу сакаше Moomin карактери, секој месец ќе имаш смешка со чудење на волшебниот свет на Moominvalley.

Димензии: 30 х 30 см

ISBN: 9780857757524

12 страници

Кол

Цена: £ 9,95

Loading Ажурирање количка ...

Moomin Семејство Календар 2014

£ 9,95

Состаноци, годишнини, забави и родендени ... ги пратите на сето тоа со оваа пространа семејна организаторот. Со пет колони постои простор за целото семејство. Одликувајќи се најубаво допирање илустрации во боја на многу сакаше Moomin карактери, секој месец ќе имаш смешка со чудење на волшебниот свет на Moominvalley.

Димензии: 30 х 30 см

ISBN: 9780857757524

12 страници

Groke Кафе лимен £ 10,00

Groke Кафе лимен

Groke Кафе лимен

Чувате вашите кафе во оваа фанки Groke Тин. Ова врежана метал канистер заптивки со лесен-заклучувачки пластичен капак.

Големина: 12 x 7,5 x 20 см

Кол

Цена: £ 10,00

Loading Ажурирање количка ...

Groke Кафе лимен

£ 10,00

Чувате вашите кафе во оваа фанки Groke Тин. Ова врежана метал канистер заптивки со лесен-заклучувачки пластичен капак.

Големина: 12 x 7,5 x 20 см

Целосен текст Роман Постер - Финецот Семејство (во боја) £ 29,99

Целосен текст Роман Постер - Финецот Семејство (во боја)

Целосен текст Роман Постер - Финецот Семејство (во боја)

Тешко како тоа може да биде да се поверува, овој огласувач вистински содржи целиот текст на книгата. Каде што постојат форми во дизајнот, зборовите заврши до рабовите наместо да се отстранат или сенка. Очигледна големината на фонтот е околу 4 точка која е совршено читливи со голо око, ако имаш 20/20 визија, или со светлина зголемување ако не се направи.

Комплетниот текст на класичниот работа на литературата, Финецот Семејство Moomintroll, печатени на тешка категорија, сатенска глазура хартија во светло брзо мастило. Одговара на стандарден рамка големини.

Половина големина на постер (50 x 70мм)

Формулиран

Кол

Цена: £ 29,99

Loading Ажурирање количка ...

Целосен текст Роман Постер - Финецот Семејство (во боја)

£ 29,99

Тешко како тоа може да биде да се поверува, овој огласувач вистински содржи целиот текст на книгата. Каде што постојат форми во дизајнот, зборовите заврши до рабовите наместо да се отстранат или сенка. Очигледна големината на фонтот е околу 4 точка која е совршено читливи со голо око, ако имаш 20/20 визија, или со светлина зголемување ако не се направи.

Комплетниот текст на класичниот работа на литературата, Финецот Семејство Moomintroll, печатени на тешка категорија, сатенска глазура хартија во светло брзо мастило. Одговара на стандарден рамка големини.

Половина големина на постер (50 x 70мм)

Формулиран

Moominmamma Кафе лимен £ 10,00

Moominmamma Кафе лимен

Moominmamma Кафе лимен

Чувате вашите кафе во оваа прекрасна Moominmamma Тин. овој врежана метал канистер заптивки со лесен-заклучувачки пластичен капак.

Достапно и во црвена и црна боја.

Големина: 12 x 7,5 x 20 см

Опции за производот
Кол

Цена: £ 10,00

Loading Ажурирање количка ...

Moominmamma Кафе лимен

£ 10,00

Чувате вашите кафе во оваа прекрасна Moominmamma Тин. овој врежана метал канистер заптивки со лесен-заклучувачки пластичен капак.

Достапно и во црвена и црна боја.

Големина: 12 x 7,5 x 20 см

Snorkmaiden Музички кутија £ 17,50

Snorkmaiden Музички кутија

Snorkmaiden Музички кутија

Snorkmaiden Музички кутија. Совршен за чување на вашиот накит!

Големина: 11 x 9 x 15cm

Кол

Цена: £ 17,50

Loading Ажурирање количка ...

Snorkmaiden Музички кутија

£ 17,50

Snorkmaiden Музички кутија. Совршен за чување на вашиот накит!

Големина: 11 x 9 x 15cm

Moomin Печете Форма £ 9,95

Moomin Печете Форма

Moomin Печете Форма

Се пече на торта или да направите желе во форма на вашиот омилен лик!

Големина: 13 x 32 x 4cm

Кол

Цена: £ 9,95

Loading Ажурирање количка ...

Moomin Печете Форма

£ 9,95

Се пече на торта или да направите желе во форма на вашиот омилен лик!

Големина: 13 x 32 x 4cm

Целосен текст Роман Постер - Финецот семејството (B & W) £ 29,99

Целосен текст Роман Постер - Финецот семејството (B & W)

Целосен текст Роман Постер - Финецот семејството (B & W)

BRAND NEW ЗА 2013!

Тешко како тоа може да биде да се поверува, овој огласувач вистински содржи целиот текст на книгата. Каде што постојат форми во дизајнот, зборовите заврши до рабовите наместо да се отстранат или сенка. Очигледна големината на фонтот е околу 4 точка која е совршено читливи со голо око, ако имаш 20/20 визија, или со светлина зголемување ако не се направи.

Комплетниот текст на класичниот работа на литературата, Финецот Семејство Moomintroll, печатени на тешка категорија, сатенска глазура хартија во светло брзо мастило. Одговара на стандарден рамка големини.

Половина големина на постер (50 x 70мм)

Формулиран

Кол

Цена: £ 29,99

Loading Ажурирање количка ...

Целосен текст Роман Постер - Финецот семејството (B & W)

£ 29,99

BRAND NEW ЗА 2013!

Тешко како тоа може да биде да се поверува, овој огласувач вистински содржи целиот текст на книгата. Каде што постојат форми во дизајнот, зборовите заврши до рабовите наместо да се отстранат или сенка. Очигледна големината на фонтот е околу 4 точка која е совршено читливи со голо око, ако имаш 20/20 визија, или со светлина зголемување ако не се направи.

Комплетниот текст на класичниот работа на литературата, Финецот Семејство Moomintroll, печатени на тешка категорија, сатенска глазура хартија во светло брзо мастило. Одговара на стандарден рамка големини.

Половина големина на постер (50 x 70мм)

Формулиран

Moomin прошетки £ 89,95

Moomin прошетки

Moomin прошетки

Многу забава!

Moomin брод со 9 фигурини. Истражуваат, да ги открие и да имаат една авантура со нашите малку пријатели.

Големина: 20 x 31 x 36,5 см

Кол

Цена: £ 89,95

Loading Ажурирање количка ...

Moomin прошетки

£ 89,95

Многу забава!

Moomin брод со 9 фигурини. Истражуваат, да ги открие и да имаат една авантура со нашите малку пријатели.

Големина: 20 x 31 x 36,5 см

Ruusumuumi ткаенини - Тиркизна / розова боја £ 18,00

Ruusumuumi ткаенини - Тиркизна / розова боја

Ruusumuumi ткаенини - Тиркизна / розова боја

Moomin Ruusumuumi тиркизниот / розова ткаенина. Ова 100% памучна ткаенина е 150cm широк и модел се повторува се секој 63cm

Продаваат од страна на водење метар.

Со цена од £ 18,00 метар.

Кол

Цена: £ 18,00

Loading Ажурирање количка ...

Ruusumuumi ткаенини - Тиркизна / розова боја

£ 18,00

Moomin Ruusumuumi тиркизниот / розова ткаенина. Ова 100% памучна ткаенина е 150cm широк и модел се повторува се секој 63cm

Продаваат од страна на водење метар.

Со цена од £ 18,00 метар.

Мал свет Магнет - Moomin Семејство £ 5,75

Мал свет Магнет - Moomin Семејство

Мал свет Магнет - Moomin Семејство

Кои ги сакаме овие moomin мини светот магнети, совршен за осветлување до фрижидер!

Направени од метал

Големина: 6 x 6,5 см

Кол

Цена: £ 5,75

Мал свет Магнет - Moomin Семејство

£ 5,75

Кои ги сакаме овие moomin мини светот магнети, совршен за осветлување до фрижидер!

Направени од метал

Големина: 6 x 6,5 см

Moomin хартија Случај - Големи £ 9,95

Moomin хартија Случај - Големи

Moomin хартија Случај - Големи

Moomin украсени картон случај со метални рачки. Одлични за складирање на сите ваши скапоцености. Исто така, достапни во различни големини.

Големина: 9,5 х 21 х 29 см

Кол

Цена: £ 9,95

Moomin хартија Случај - Големи

£ 9,95

Moomin украсени картон случај со метални рачки. Одлични за складирање на сите ваши скапоцености. Исто така, достапни во различни големини.

Големина: 9,5 х 21 х 29 см

Loading Ажурирање ...
Страници: 1 2 3 4 Следна> Последен »