Moomin Велигден

Moomin Велигден £ 1,99

Moomin Метал Декорација

Moomin Метал Декорација

Moomin Метал Декорација

Големина: 7 x 8cm

Кол

Цена: £ 1,99

Loading Ажурирање на количка ...

Moomin Метал Декорација

£ 1,99

Moomin Метал Декорација

Големина: 7 x 8cm

Moomin карти за играње £ 6,95

Moomin карти за играње

Moomin карти за играње

А пакет од 52 шарени Moomin играње карти. Кутија содржи 52 карти за играње плус 3 jokers.

Кутија Големина: 9 x 6 х 2 см

Кол

Цена: £ 6,95

Loading Ажурирање на количка ...

Moomin карти за играње

£ 6,95

А пакет од 52 шарени Moomin играње карти. Кутија содржи 52 карти за играње плус 3 jokers.

Кутија Големина: 9 x 6 х 2 см

Moomin чај - Moominmamma магија напивка £ 3,99

Moomin чај - Moominmamma магија напивка

Moomin чај - Moominmamma магија напивка

Црн чај со караница и јагода вкусови.

80г.

Производство на Nordqvist чај е контролиран квалитет во сите фази на производство, од примарна производителот до потрошувачот. Додадена ароми се направени со висок квалитет, чиста, природна или природата идентични овошје екстракти.

Кол

Цена: £ 3,99

Moomin чај - Moominmamma магија напивка

£ 3,99

Црн чај со караница и јагода вкусови.

80г.

Производство на Nordqvist чај е контролиран квалитет во сите фази на производство, од примарна производителот до потрошувачот. Додадена ароми се направени со висок квалитет, чиста, природна или природата идентични овошје екстракти.

Moomin чај - душичке £ 3,99

Moomin чај - душичке

Moomin чај - душичке

Црн чај со вкус на шумска јагода вкус. Зајакната со вистински јагода парчиња.

80 гр.

Производство на Nordqvist чај е контролиран квалитет во сите фази на производство, од примарна производителот до потрошувачот. Додадена ароми се направени со висок квалитет, чиста, природна или природата идентични овошје екстракти.

Кол

Цена: £ 3,99

Moomin чај - душичке

£ 3,99

Црн чај со вкус на шумска јагода вкус. Зајакната со вистински јагода парчиња.

80 гр.

Производство на Nordqvist чај е контролиран квалитет во сите фази на производство, од примарна производителот до потрошувачот. Додадена ароми се направени со висок квалитет, чиста, природна или природата идентични овошје екстракти.

Moomin Печете Форма £ 9,95

Moomin Печете Форма

Moomin Печете Форма

Се пече на торта или да направите желе во форма на вашиот омилен лик!

Големина: 10 x 21 x 4.5cm

Кол

Цена: £ 9,95

Loading Ажурирање на количка ...

Moomin Печете Форма

£ 9,95

Се пече на торта или да направите желе во форма на вашиот омилен лик!

Големина: 10 x 21 x 4.5cm

Moomin Силиконска Ice Cube фах £ 9,50

Moomin Силиконска Ice Cube фах

Moomin Силиконска Ice Cube фах

Секој сака Moomins! Сега можете да го ставите во вашиот пијалаци, исто така!

Оваа лента како и дека е одлична за Moomin коцки мраз на топол ден исто така е идеален за да се направи малку чоколадо или желе Moomins!

Големина: 20 x 17 x 2 см

Кол

Цена: £ 9,50

Loading Ажурирање на количка ...

Moomin Силиконска Ice Cube фах

£ 9,50

Секој сака Moomins! Сега можете да го ставите во вашиот пијалаци, исто така!

Оваа лента како и дека е одлична за Moomin коцки мраз на топол ден исто така е идеален за да се направи малку чоколадо или желе Moomins!

Големина: 20 x 17 x 2 см

Moomin Мини Силиконска шпатула - розова / сина £ 3,95

Moomin Мини Силиконска шпатула - розова / сина

Moomin Мини Силиконска шпатула - розова / сина

Ова Moomin мини силиконски шпатула е совршен за ширење, одмрзнување, мешање мали количини, како и чистење на тегли.

Достапни во розова (Snorkmaiden) или сина боја (Moomintroll)

H: 21cm

Опции за производот
Кол

Цена: £ 3,95

Loading Ажурирање на количка ...

Moomin Мини Силиконска шпатула - розова / сина

£ 3,95

Ова Moomin мини силиконски шпатула е совршен за ширење, одмрзнување, мешање мали количини, како и чистење на тегли.

Достапни во розова (Snorkmaiden) или сина боја (Moomintroll)

H: 21cm

Moomin стакло Бајачка прстените £ 10,95

Moomin стакло Бајачка прстените

Moomin стакло Бајачка прстените

Додади привлечност за инстант стакло шарм и никогаш не се изгуби вашиот пијалок повторно!

Сет од 6 стакло привлечност

Кол

Цена: £ 10,95

Loading Ажурирање на количка ...

Moomin стакло Бајачка прстените

£ 10,95

Додади привлечност за инстант стакло шарм и никогаш не се изгуби вашиот пијалок повторно!

Сет од 6 стакло привлечност

Лента - Ретро моделот £ 19,99

Лента - Ретро моделот

Лента - Ретро моделот

Што совршен начин да им служи на нивните омилени малку третираат и некои сок! Оригинални дизајни на Moomin и пријатели, со Tove Jansson за исклучиво рачно изработени дрвени коцки.

Оваа прекрасна лента е страна направена од највисок квалитет скандинавските бреза од одржливи шуми, и е произведен од страна на семејни компанија лоцирана на мал остров во близина на јужниот дел на Шведска копното.

Големина: 20 x 27 cm

Кол

Цена: £ 19,99

Лента - Ретро моделот

£ 19,99

Што совршен начин да им служи на нивните омилени малку третираат и некои сок! Оригинални дизајни на Moomin и пријатели, со Tove Jansson за исклучиво рачно изработени дрвени коцки.

Оваа прекрасна лента е страна направена од највисок квалитет скандинавските бреза од одржливи шуми, и е произведен од страна на семејни компанија лоцирана на мал остров во близина на јужниот дел на Шведска копното.

Големина: 20 x 27 cm

Moomin Кригла - Јубилеј Tove е, Special Edition 2014 £ 29,95

Moomin Кригла - Јубилеј Tove е, Special Edition 2014

Moomin Кригла - Јубилеј Tove е, Special Edition 2014

Нов Moomin серија од Арабија за да го прослават јубилејната година Tove Jansson е.

2014 година се одбележува 100-годишнината од раѓањето на Tove Jansson (1914-2001). Година е именуван како јубилејната година сакана уметникот, и се прославува на различни начини во целиот свет во текот на годината. Арабија слави јубилеј година со ограничен издание јадења кои се базирани на книга Jansson е опасно патување. Серијата јубилеј состои кригла и три различна големина тегли. За секој производ јубилеј продаваат две евра ќе бидат донирани на УНИЦЕФ кој поддржува образованието на децата во светот.

Серијата на јубилејот е илустрирана со Tove Slotte и инспириран од книгата Jansson е опасно патување објавени во 1977 година Во приказната, Сузана ја губи својата очила но наоѓа нови за да ги заменат. Преку овие нови очила, светот изгледа сосема поинаква.

Некоја илустрирана пар од овие чаши ќе се појави на една од секои неколку чаши и ќе биде избран по случаен испратено од нас. При нарачка, нема да кажувам дали ќе добие кригла украсени со очила. Тоа е само среќни изненадување.

На нови очила издржам Сузана заедно на диви авантура, каде што таа ги исполнува Hemulen, за жал, оо и Thingummy и Боб - сите познати ликови од Moominvalley. Кога времето се претвора бурна, Сузана и другите со неа да одлучи да побара засолниште во Moominvalley.

На патот, да ги исполнуваат Tooticky кој ги зема во нејзината топла воздух балон и ги носи до Moominvalley. Жителите на куќата Moomin ги добиваат своите гости во нивната прекрасна градина. Потоа, се разбира, тоа е време за забава.

Достапни за многу кратко време.

Заштитен знак Арабија

Дизајнер Tove Jansson, Tove Slotte-Elevant

Факти Материјал: порцелан.

Смета 30 Cl.

Количина 1 ЕЕЗ

Упатсво за нега Машина за миење садови и микробранова безбедно

Кол

Цена: £ 29,95

Loading Ажурирање на количка ...

Moomin Кригла - Јубилеј Tove е, Special Edition 2014

£ 29,95

Нов Moomin серија од Арабија за да го прослават јубилејната година Tove Jansson е.

2014 година се одбележува 100-годишнината од раѓањето на Tove Jansson (1914-2001). Година е именуван како јубилејната година сакана уметникот, и се прославува на различни начини во целиот свет во текот на годината. Арабија слави јубилеј година со ограничен издание јадења кои се базирани на книга Jansson е опасно патување. Серијата јубилеј состои кригла и три различна големина тегли. За секој производ јубилеј продаваат две евра ќе бидат донирани на УНИЦЕФ кој поддржува образованието на децата во светот.

Серијата на јубилејот е илустрирана со Tove Slotte и инспириран од книгата Jansson е опасно патување објавени во 1977 година Во приказната, Сузана ја губи својата очила но наоѓа нови за да ги заменат. Преку овие нови очила, светот изгледа сосема поинаква.

Некоја илустрирана пар од овие чаши ќе се појави на една од секои неколку чаши и ќе биде избран по случаен испратено од нас. При нарачка, нема да кажувам дали ќе добие кригла украсени со очила. Тоа е само среќни изненадување.

На нови очила издржам Сузана заедно на диви авантура, каде што таа ги исполнува Hemulen, за жал, оо и Thingummy и Боб - сите познати ликови од Moominvalley. Кога времето се претвора бурна, Сузана и другите со неа да одлучи да побара засолниште во Moominvalley.

На патот, да ги исполнуваат Tooticky кој ги зема во нејзината топла воздух балон и ги носи до Moominvalley. Жителите на куќата Moomin ги добиваат своите гости во нивната прекрасна градина. Потоа, се разбира, тоа е време за забава.

Достапни за многу кратко време.

Заштитен знак Арабија

Дизајнер Tove Jansson, Tove Slotte-Elevant

Факти Материјал: порцелан.

Смета 30 Cl.

Количина 1 ЕЕЗ

Упатсво за нега Машина за миење садови и микробранова безбедно

Плоча - Moominmamma, кајсија £ 24,50

Плоча - Moominmamma, кајсија

Плоча - Moominmamma, кајсија

На Moomin плоча Moomintroll имаат прекрасни комбинации на карактери и бои, од кои веќе се достапни чаши и чинии во истата Moomin серија. Еминентни Финскиот дизајнерската куќа Iittala се заробени возбудата и чудо на овие класични приказни од авторот Tove Jansson во овие прекрасно илустрирано плочи, освежувачки не само на сетилата, но вашата имагинација премногу.

Дијаметар: 19см

Материјал: Порцелан

Кол

Цена: £ 24,50

Loading Ажурирање на количка ...

Плоча - Moominmamma, кајсија

£ 24,50

На Moomin плоча Moomintroll имаат прекрасни комбинации на карактери и бои, од кои веќе се достапни чаши и чинии во истата Moomin серија. Еминентни Финскиот дизајнерската куќа Iittala се заробени возбудата и чудо на овие класични приказни од авторот Tove Jansson во овие прекрасно илустрирано плочи, освежувачки не само на сетилата, но вашата имагинација премногу.

Дијаметар: 19см

Материјал: Порцелан

Moomin Ретро емајл Боул - Moomintroll £ 18,95

Moomin Ретро емајл Боул - Moomintroll

Moomin Ретро емајл Боул - Moomintroll

Moomin ретро серија е најпопуларниот Moomin емајл серија. Опсегот се зголеми со нови дизајни секоја година.
Големина: 6 dl
Кол

Цена: £ 18,95

Loading Ажурирање на количка ...

Moomin Ретро емајл Боул - Moomintroll

£ 18,95
Moomin ретро серија е најпопуларниот Moomin емајл серија. Опсегот се зголеми со нови дизајни секоја година.
Големина: 6 dl
Moomin Ретро емајл Боул - Snorkmaiden £ 18,95

Moomin Ретро емајл Боул - Snorkmaiden

Moomin Ретро емајл Боул - Snorkmaiden

Moomin ретро серија е најпопуларниот Moomin емајл серија. Опсегот се зголеми со нови дизајни секоја година.
Големина: 6 dl
Кол

Цена: £ 18,95

Loading Ажурирање на количка ...

Moomin Ретро емајл Боул - Snorkmaiden

£ 18,95
Moomin ретро серија е најпопуларниот Moomin емајл серија. Опсегот се зголеми со нови дизајни секоја година.
Големина: 6 dl
Moomin чај пешкир - жолта, Moomin читање £ 9,99

Moomin чај пешкир - жолта, Moomin читање

Moomin чај пешкир - жолта, Moomin читање

100% памук Moomin чај пешкир во избор на дизајни.

Димензии: 46 x 70 см

Кол

Цена: £ 9,99

Moomin чај пешкир - жолта, Moomin читање

£ 9,99

100% памук Moomin чај пешкир во избор на дизајни.

Димензии: 46 x 70 см

Moomin мерење Лажици £ 12,95

Moomin мерење Лажици

Moomin мерење Лажици

Се стави крај на световниот мерење со овие Moomin мерење колекции. Тие имаат убави долги рачки за ножот да црпи и малку синџир за да останат заедно во фиоката.

Од ¼ лажичка до 1 лажица.

Кол

Цена: £ 12,95

Loading Ажурирање на количка ...

Moomin мерење Лажици

£ 12,95

Се стави крај на световниот мерење со овие Moomin мерење колекции. Тие имаат убави долги рачки за ножот да црпи и малку синџир за да останат заедно во фиоката.

Од ¼ лажичка до 1 лажица.

Moomin Cookie машина Set £ 12,50

Moomin Cookie машина Set

Moomin Cookie машина Set

Додадете малку забава на вашиот следен партија со овој 5 парче Moomin тематските куки машина во собата. Формите вклучуваат моето мало, Moominmamma, Moominpappa, Snufkin и Moomintroll. Совршен за кроење колачиња, желирам-О, пусти или дури и со користење на занаетчиите.

Прибл. Пакет Големина: 33 x 17 см

Кол

Цена: £ 12,50

Loading Ажурирање на количка ...

Moomin Cookie машина Set

£ 12,50

Додадете малку забава на вашиот следен партија со овој 5 парче Moomin тематските куки машина во собата. Формите вклучуваат моето мало, Moominmamma, Moominpappa, Snufkin и Moomintroll. Совршен за кроење колачиња, желирам-О, пусти или дури и со користење на занаетчиите.

Прибл. Пакет Големина: 33 x 17 см

Moomin Watercolour Paint Постави £ 4,95

Moomin Watercolour Paint Постави

Moomin Watercolour Paint Постави

Голема болка акварел во собата за вашиот младиот и надежен млади уметници!

12 на база на вода боја бои

Големина: 115 x 250 x 20mm

Кол

Цена: £ 4,95

Loading Ажурирање на количка ...

Moomin Watercolour Paint Постави

£ 4,95

Голема болка акварел во собата за вашиот младиот и надежен млади уметници!

12 на база на вода боја бои

Големина: 115 x 250 x 20mm

Moomin Molkky £ 22,00

Moomin Molkky

Moomin Molkky

Најпопуларните отворено игра во нордиските земји!

Mölkky е финскиот тревник истурам игра која е убедливо на нацијата! Овој двор Играта нуди часови на забава за целото семејство. Совршен да се земе кампување, tailgating, или само надвор во дворот. Да се ​​игра Mölkky, сите што ви треба е отворен простор, неколку пријатели, и сет од Mölkky иглички! Не е потребна физичка сила: успех се базира на комбинација на среќа и фрлање точност. Првиот играч да урнеме 50 поени во вредност од пиновите со Mölkky skittle победи! Правилата се едноставни да се научат, но тие имаат многу излегување врти! Парчиња на играта се направени од цврсто дрво, што ги прави многу издржливи.

Играта може да се игра внатре или надвор!

Препорачан возраст: 5 +

Број на играчи: 2 +

Димензии на производот: 19,2 x 14,2 x 14,2 см

Види како да се игра Molkky на Ти Цевка:

https://www.youtube.com/watch?v=Zcii8DG2Esc

Кол

Цена: £ 22,00

Loading Ажурирање на количка ...

Moomin Molkky

£ 22,00

Најпопуларните отворено игра во нордиските земји!

Mölkky е финскиот тревник истурам игра која е убедливо на нацијата! Овој двор Играта нуди часови на забава за целото семејство. Совршен да се земе кампување, tailgating, или само надвор во дворот. Да се ​​игра Mölkky, сите што ви треба е отворен простор, неколку пријатели, и сет од Mölkky иглички! Не е потребна физичка сила: успех се базира на комбинација на среќа и фрлање точност. Првиот играч да урнеме 50 поени во вредност од пиновите со Mölkky skittle победи! Правилата се едноставни да се научат, но тие имаат многу излегување врти! Парчиња на играта се направени од цврсто дрво, што ги прави многу издржливи.

Играта може да се игра внатре или надвор!

Препорачан возраст: 5 +

Број на играчи: 2 +

Димензии на производот: 19,2 x 14,2 x 14,2 см

Види како да се игра Molkky на Ти Цевка:

https://www.youtube.com/watch?v=Zcii8DG2Esc

Moominmamma Тегла £ 18,00

Moominmamma Тегла

Moominmamma Тегла

Бренд нови Moominmamma Тегла од Арабија.

Заштитен знак
Арабија

Дизајнер
Tove Jansson, Tove Slotte-Elevant

Факти
Материјал: порцелан.
30cl.

Кол
1 ЕЕЗ

Кол

Цена: £ 18,00

Loading Ажурирање на количка ...

Moominmamma Тегла

£ 18,00

Бренд нови Moominmamma Тегла од Арабија.

Заштитен знак
Арабија

Дизајнер
Tove Jansson, Tove Slotte-Elevant

Факти
Материјал: порцелан.
30cl.

Кол
1 ЕЕЗ

Moomin Чоко игра £ 12,99

Moomin Чоко игра

Moomin Чоко игра

Нови за 2014 година

Тоа е време за чоколадо празникот! Секој сака некои од вкусни чоколади Moomin Мама е, полни со боровинки и јагоди. Само сети се, дека stinky, исто така, сака вкус ... Чоко е тактика класика, која снима младата популација која има една генерација по друг.

Кликнете на pop-о-Матиќ умре и се превртуваат една од чоколадо парчиња да се најдат соодветните слика. На играчот со најмногу чоколадо парчиња на крајот на победи на играта.
Едноставноста на оваа игра прави одлични за многу млади играчи. Доаѓа со многу издржливи делови игра. Чоколадо-крадел stinky создава елемент на возбуда

Препорачан возраст: 3-7

Број на играчи: 2-4

Димензии на производот: 31,8 x 22,2 x 5,2 см

Кутија содржи:

1 x Поп-о-Матиќ умре
1 x играње парчиња
1 x правила
Кол

Цена: £ 12,99

Loading Ажурирање на количка ...

Moomin Чоко игра

£ 12,99

Нови за 2014 година

Тоа е време за чоколадо празникот! Секој сака некои од вкусни чоколади Moomin Мама е, полни со боровинки и јагоди. Само сети се, дека stinky, исто така, сака вкус ... Чоко е тактика класика, која снима младата популација која има една генерација по друг.

Кликнете на pop-о-Матиќ умре и се превртуваат една од чоколадо парчиња да се најдат соодветните слика. На играчот со најмногу чоколадо парчиња на крајот на победи на играта.
Едноставноста на оваа игра прави одлични за многу млади играчи. Доаѓа со многу издржливи делови игра. Чоколадо-крадел stinky создава елемент на возбуда

Препорачан возраст: 3-7

Број на играчи: 2-4

Димензии на производот: 31,8 x 22,2 x 5,2 см

Кутија содржи:

1 x Поп-о-Матиќ умре
1 x играње парчиња
1 x правила
Cookie машина - Moomintroll, X-Голем (22cm) £ 3,99

Cookie машина - Moomintroll, X-Голем (22cm)

Cookie машина - Moomintroll, X-Голем (22cm)

Екстра голем Cookie машина.

H: 22cm

Кол

Цена: £ 3,99

Loading Ажурирање на количка ...

Cookie машина - Moomintroll, X-Голем (22cm)

£ 3,99

Екстра голем Cookie машина.

H: 22cm

Moomin Лажица - Moomintroll £ 7,50

Moomin Лажица - Moomintroll

Moomin Лажица - Moomintroll

Од прибор за јадење спектар Mooming, ова кафе лажица е совршен за јадење вашиот омилен десерт или разгорување на вашето утринско кафе. На Moomin Лажица прави оние секојдневните моменти само малку подобро.

Направен е од највисок квалитет од нерѓосувачки челик - сега можете да уживате во вашата омилена храна со Moomins, тие уживаат во палачинки, боровинки пита и киселото млеко!

Материјал: 18/10 нерѓосувачки челик

Машина за миење садови безбедно

Кол

Цена: £ 7,50

Loading Ажурирање на количка ...

Moomin Лажица - Moomintroll

£ 7,50

Од прибор за јадење спектар Mooming, ова кафе лажица е совршен за јадење вашиот омилен десерт или разгорување на вашето утринско кафе. На Moomin Лажица прави оние секојдневните моменти само малку подобро.

Направен е од највисок квалитет од нерѓосувачки челик - сега можете да уживате во вашата омилена храна со Moomins, тие уживаат во палачинки, боровинки пита и киселото млеко!

Материјал: 18/10 нерѓосувачки челик

Машина за миење садови безбедно

Moomin Лажица - Snorkmaiden £ 7,50

Moomin Лажица - Snorkmaiden

Moomin Лажица - Snorkmaiden

Од прибор за јадење спектар Mooming, ова кафе лажица е совршен за јадење вашиот омилен десерт или разгорување на вашето утринско кафе. На Moomin Лажица прави оние секојдневните моменти само малку подобро.

Направен е од највисок квалитет од нерѓосувачки челик - сега можете да уживате во вашата омилена храна со Moomins, тие уживаат во палачинки, боровинки пита и киселото млеко!

Материјал: 18/10 нерѓосувачки челик

Машина за миење садови безбедно

Кол

Цена: £ 7,50

Loading Ажурирање на количка ...

Moomin Лажица - Snorkmaiden

£ 7,50

Од прибор за јадење спектар Mooming, ова кафе лажица е совршен за јадење вашиот омилен десерт или разгорување на вашето утринско кафе. На Moomin Лажица прави оние секојдневните моменти само малку подобро.

Направен е од највисок квалитет од нерѓосувачки челик - сега можете да уживате во вашата омилена храна со Moomins, тие уживаат во палачинки, боровинки пита и киселото млеко!

Материјал: 18/10 нерѓосувачки челик

Машина за миење садови безбедно

Moomin Handkerchief- Hattifattener Семиња / Y £ 17,50

Moomin Handkerchief- Hattifattener Семиња / Y

Moomin Handkerchief- Hattifattener Семиња / Y

Уникатен и стилски ... како дел од уметноста. Совршен за да ги обликувате!

Вклучени во овој дел е широк спектар на стилови и бои на марамчиња со јапонски дизајн. Овие марамчиња се сигурни да се направи уникатен и незаборавно подарок за секоја прилика.

Ова е сцена од стрипот Moomin кога Moomintroll мислел дека сади семето на овошје нарекува плод на микс, кога во реалноста тој се засадени hattifattener семиња. Чадот доаѓаат од цевка Snufkin ја симболизира како 3 од нив се чувствуваат.

Големина: 50 × 50cm

Ткаенини: 100% памук

Кол

Цена: £ 17,50

Loading Ажурирање на количка ...

Moomin Handkerchief- Hattifattener Семиња / Y

£ 17,50

Уникатен и стилски ... како дел од уметноста. Совршен за да ги обликувате!

Вклучени во овој дел е широк спектар на стилови и бои на марамчиња со јапонски дизајн. Овие марамчиња се сигурни да се направи уникатен и незаборавно подарок за секоја прилика.

Ова е сцена од стрипот Moomin кога Moomintroll мислел дека сади семето на овошје нарекува плод на микс, кога во реалноста тој се засадени hattifattener семиња. Чадот доаѓаат од цевка Snufkin ја симболизира како 3 од нив се чувствуваат.

Големина: 50 × 50cm

Ткаенини: 100% памук

Moomin Велигден фиока £ 19,99

Moomin Велигден фиока

Moomin Велигден фиока

Оваа прекрасна лента е страна направена од највисок квалитет скандинавските бреза од одржливи шуми, и е произведен од страна на семејни компанија лоцирана на мал остров во близина на јужниот дел на Шведска копното.

Погоден за машина за миење садови.

Големина 27 х 20 см.

Опции за производот
Кол

Цена: £ 19,99

Loading Ажурирање на количка ...

Moomin Велигден фиока

£ 19,99

Оваа прекрасна лента е страна направена од највисок квалитет скандинавските бреза од одржливи шуми, и е произведен од страна на семејни компанија лоцирана на мал остров во близина на јужниот дел на Шведска копното.

Погоден за машина за миење садови.

Големина 27 х 20 см.

Moomin јајце првенство Set £ 29,95

Moomin јајце првенство Set

Moomin јајце првенство Set

Омилени семејство во Финска е опремен на овие слатки и шарени мали чаши: На Moomins, се разбира! Едно четиричлено семејство може да уживаат во појадокот на меки варени јајца, заедно со оваа шармантна сет. Жолта, сина, зелена и црвена боја екстериери се украсени со илустрации на карактери Tove Jansson е frolicking меѓу месечини, облаците, овци и спиење kitties. Кога не е во употреба, ќе сакате да се редат овие горе на полица за сите да видат.

  • Материјал: Порцелан
  • Мерења: 4 x 4 см
  • Заштита: Машина за миење садови безбедно
Кол

Цена: £ 29,95

Loading Ажурирање на количка ...

Moomin јајце првенство Set

£ 29,95

Омилени семејство во Финска е опремен на овие слатки и шарени мали чаши: На Moomins, се разбира! Едно четиричлено семејство може да уживаат во појадокот на меки варени јајца, заедно со оваа шармантна сет. Жолта, сина, зелена и црвена боја екстериери се украсени со илустрации на карактери Tove Jansson е frolicking меѓу месечини, облаците, овци и спиење kitties. Кога не е во употреба, ќе сакате да се редат овие горе на полица за сите да видат.

  • Материјал: Порцелан
  • Мерења: 4 x 4 см
  • Заштита: Машина за миење садови безбедно
Loading Ажурирање ...